10 טיפים לאדריכלות ועיצוב פנים

10 טיפים לאדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים לבית חלומי

"להרגיש בבית" זהו מושג שמשמעותו אחרת עבור כל אדם ומשפחה.
בית החלומות שלכם לא חייב להיראות כמו במגזינים או כמו של השכנים, לא חייב להכיל את רהיטי האופנה האחרונה או את מערכות הבית החכם והמשוכלל. בית החלומות שלכם צריך להיראות ולהרגיש "שלכם".

אז איך עושים את זה?

על מנת להפוך את הבית לבית חלומות של ממש, מומלץ למצוא את האיזון המושלם בין התכנון הפונקציונאלי לבין הגשמת הפנטזיות העיצוביות. הבית אינו מוזיאון ותפקידו קודם כל לשרת את הצרכים שלכם.

העיצוב מצריך תכנון ומחשבה, הגדרת צרכים, רצונות וחלומות אלה לצד אלה. איזון עיצובי מושלם יצור אווירה נעימה לצד פונקציונליות ופרקטיות, שישרתו את הדיירים בצורה הטובה ביותר.

10 טיפים לעיצוב פנים מרהיב

 • בשלב ראשון מומלץ להגדיר קו או סגנון מסויים לבית. כאשר בוחרים סגנון קל
 • יותר לשלב בין החומרים והצבעים השונים ולארגן את הרהיטים והפריטים בבית. לא מחייב להתאים כל פריט במדוייק לסגנון, אך רצוי לשמור על קו עיצובי כללי שלם.
 • טרנדים ואופנות קיימים בעיצוב כמו בתחומים אחרים בחיים. אל תלכו שבי אחר אופנות שנראות יפה מאוד בחדר התצוגה בחנות או במגזין, אך אינן מתאימות בהכרח לאופי חייכם, ואפילו לאישיות שלכם. עיצוב אופנתי של בית צח ולבן, למשל, יתקשה להישאר יפה בבית עם ילדים קטנים.
 • התמקדו באזור שבו אתם נהנים לבלות את מרבית זמנכם. אם אתם משפחה שמבשלת ומארחת השקיעו במטבח ובפינת האוכל, אם צפיה בטלויזיה היא בילוי זמן מועדף השקיעו באזור הצפיה, בגודל המסך, בנוחות הספות. אי אפשר להגשים בבית את כל הפנטזיות, אך באזור המועדף עליכם כדאי לשים דגש ולהגשים חלומות.
 • אם אתם בונים בית חדש (או משפצים בית קיים), סביר שלא תחליפו בקרוב את הריצוף או את המטבח. דברים כאלה רצוי שיהיו בעיצוב סולידי ועל זמני. עם זאת, פריטים כמו ברזים, גופי תאורה, ריהוט וטקסטיל ניתן להחליף בקלות ולכן זהו המקום "להשתולל" עם פריטים אופנתיים, צבעוניים או מיוחדים יותר.
 • צביעת הקירות יכולה לשדרג משמעותית ובזול את העיצוב. בית שכולו לבן עלול להיראות משעמם. הכי טוב ופשוט להיצמד לשניים עד שלושה גוונים ולהתמיד איתם בשביל לקבל אמירה עיצובית. ניתן להוסיף טפט על קיר אחד, ואת הקיר הסמוך לצבוע באחד מגווני הטפט.
 • בחדרי ילדים נסו לחשוב קדימה, כי צורכי הילדים משתנים כל כמה שנים. מומלץ לבחור צבעים וריהוט לא ילדותיים מדי, כדי שלא יהיה צורך להחליפם במהרה. אם הילדים קטנים אפשר להוסיף פריטי דקורציה ילדותיים כמו אהיל, תמונות וטקסטיל, שהחלפתם פשוטה וזולה.
 • גם בחדרים קטנים אפשר לעשות חלוקת חלל נכונה ולמצוא פתרונות אחסון חכמים. ניתן להשתמש בפריטי נגרות כדי ליצור מחיצות וחלוקות זמניות או להגדיר חללים באמצעות ריהוט כשאין מקום לקירות.
 • כשבונים בית חדש, מומלץ להשאיר סכומי כסף לגופי תאורה ופריטי דקורציה. הבית היפה ביותר לא יראה מושלם עם ריצוף מדהים, מטבח מיוחד, ריהוט מעוצב ועם נורה משתלשלת על חוט שהשאיר הקבלן.
 • החליטו על תקציב ועמדו בו. מומלץ לתקצב כל תחום בנפרד: ריהוט לסלון, לפינת האוכל, חדרי שינה וכו', גופי תאורה, וילונות, שטיחים, פריטי דקורציה. החליטו מראש, בהתאם לאפשרויות שלכם, כמה להשקיע בכל תחום. אין צורך להתפרע. ניתן למצוא פריטים יפים גם בתקציב מוגבל, ההתאמה היא היוצרת את המראה היפה.
 • היעזרו בשרותי מעצבת פנים (או מעצב, כמובן). האפשרויות הן בלתי מוגבלות, השוק רווי בדברים יפים, הבחירה קשה. ליווי של מעצב/ת יאפשר בחירות מושכלות, העומדות בתקציב, ויצור איזון והרמוניה לבית נעים ומושלם.