לחסוך במחיר בניה עם הסכם מפקח בניה

לחסוך במחיר בניה עם הסכם מפקח בניה

מחיר בנייה
שילוב מזרח ומערב במרכז

מחיר בנייה

מחיר בנייה – בואו נניח שאתם זוג צעיר אשר הצליח לחסוך סכום כסף נכבד ומקווה שבתוספת משכנתא יוכל להרשות לעצמו לבנות בית בעצמו. לא לרכוש בית מוכן מקבלן, אלא לבנות בית על פי החזון שלכם.

ביית ייחודי במיוחד עבורכם כפי שתמיד חלמתם עליו. אבל כמה כסף אתם צריכים בסופו של דבר? עליכם לדעת מהו מחיר בניה עבור הפרויקט שלכם אבל אין לכם מושג כיצד לחשב זאת.

אולי קבלנים מסוימים ידברו אתכם על עלויות לפי מטר מרובע של בנייה, אך האמת שהניסיון מראה כי מדובר באומדן גס ולא מדויק ולכן לא כדאי להסתמך על מחיה בנייה לפי מטר מרובע.

 

תמחור בית על פי "מחיר למטר", זוהי בעצם מלכודת דבש. אז מה עושים?

הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא לחתום על הסכם עם מנהל פרויקט או מפקח בנייה.

זה לא רק בשביל לדעת עלויות ומחיר בנייה. להסכם עם מנהל פרויקט או מפקח בנייה יש יתרונות נוספים.

אבל בואו ניצמד לסוגיה של מחיר בניה. מפקח בנייה מביא איתו הרבה מאוד ידע וניסיון הוא יכול מאוד לעזור בחישוב העלויות. בעצם זה חלק מתחום האחריות שלו ובמסגרת הסכם עם מפקח בנייה.

הוא יושב על התכניות האדריכליות ויבדוק מה צריך לעשות בשביל להוציא אותן אל הפועל. הוא יחשב את הכמויות הנדרשות של חומרי הבנייה ויכין לכם כתב כמויות.

בנוסף הוא ישקלל את כל ההוצאות הנוספות ויכין לכם תכנית תקציבית עם מחיר בניה מדויק.

כאשר אתם יודעים מהן העלויות של כלל הפרויקט, אתם יכולים לעשות את הבדיקות שלכם ולראות אם אתם מסוגלים להוציא אל הפועל את הפרויקט ומה גובה המשכנתא שעליכם לבקש.

אם לא תדעו את עלויות הבנייה באופן מדויק, אתם עלולים להיקלע למצב שבו אוזל התקציב בטרם הסתיים הפרויקט.

 

הסכם עם מפקח בנייה

מפקח בניה מביא איתו הרבה ערך מוסף לא רק בהכנת התכנית התקציבית, אלא גם בכל התנהלות הפרויקט. הניהול המקצועי של הפרויקט קשור באופן ישיר לעלויות של הפרויקט.

אפשר לעשות תכנית תקציבית אשר לוקחת בחשבון את כל ההוצאות, אבל אם בפועל הפרויקט יתנהל בבלאגן וחוסר תיאום בין הקבלנים ואנשי המקצוע השונים, וללא פיקוח הדוק – לא תעמדו במסגרת התקציב ותיגררו להוצאות מיותרות.

רק הסכם עם מפקח בנייה אשר נוכח בשטח ומוודא שהכול מתנהל לפי התכנית ולפי לוח הזמנים יבטיח לכם היצמדות לתכנית התקציבית של הפרויקט ואף לאי חריגה ממנה.