בניית תקציב בנייה ועלויות לפי מטר

בניית תקציב בנייה ועלויות לפי מטר

בניית תקציב בנייה

כאשר ניגשים לפרויקט בנייה מקובל לדבר על עלויות לפי מטר מרובע.
זהו אמנם סטנדרט מקובל אך ישנן עלויות שונות ובניית בית פרטי מחיר למטר הוא אינו מושג שבאמת משקף נכון את עלויות הפרויקט, אך כמובן שחשוב מאוד לדעת את עלויות הבנייה ולכן יש צורך בבניית תקציב בנייה מקצועי אשר נעשה על ידי בעלי ניסיון בתחום.

בניית תקציב בנייה מקצועי אשר נעשה על ידי בעלי ניסיון בתחום. בניית תקציב בנייה היא דבר חשוב מאוד – בטרם אתם מתחילים בפרויקט אתם צריכים לדעת מה גובה המשכנתא שתיקחו מהבנק;
לא תרצו לקחת משכנתה גבוהה מדי ולא נמוכה מדי ובטח שלא תרצו להיתקע באמצע הפרויקט בלי יכולת לסיימו בגלל מחסור במזומנים.

מנהל פרויקט ו/או מפקח בניה טוב, יוכל לתמחר את כל עלויות הפרויקט לפני שהבניה מתחילה, אך מאידך יוכל גם להתחייב שלא תחרגו מהעלות הראשונית שתוכננה ותוקצבה לצורך הפרויקט

 

בניית בית פרטי מחיר למטר – המקור לטעויות

אז מדוע בעצם אנו אומרים שבניית בית פרטי מחיר למטר הוא אינו אומדן נכון?

כאשר תפנו לקבלן ותבקשו לדעת את העלות של בניית בית פרטי מחיר למטר, הקבלן במקרה הטוב יתן לכם מחיר שמכיל את כל עלות הבניה, אך לא רק עלות בנית הפרויקט.

בעלות הפרויקט נכנסות לא רק עלויות הבניה שמהוות לא יותר מ 74% כלל הפרויקט, אלא עלות הפרויקט חייבת לכלול את עלויות טרום הבניה, את עלויות הבניה, את העלויות הנילוות לבניה ואף תקצוב בלץ"מ (בלתי מתוכנן) בגובה של 5% מתקציב הבניה שלנו.

הנסיון לכמת בניית בית פרטי מחיר למטר, הוא נסיון טוב לדעת את עלות הבניה עצמה, אך עלות זו רחוקה מלסכם עבורנו את כלל עלויות הפרויקט

אפשר להמשיך עם עוד אינספור דוגמאות אשר ממחישות לכם מדוע הצעות המחיר של בנית בית פרטי לפי מטר אינן משקפות את העלויות האמיתיות.

אם ברצונכם לדעת בניית בית פרטי מחיר למטר, תוכלו לחכות לסיום הפרויקט ולקבל את המספר הנכון, או לפנות לפני תחילת הפרויקט למומחה בתחום לצורך בנית תקציב בניה, ויבטיח לכם שלא תחרגו אפילו בשקל אחד בפרויקט הבניה שלכם.

 

בניית תקציב בנייה

למרות הקושי בחישוב עלויות בנייה לפי מטר, עדיין קיים צורך בביצוע הערכת עלויות לפני שהרפויקט יוצא לדרך.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות לחברת אביגל אשר תסייע לכם בבניית תקציב בנייה אשר לוקח בחשבון את כל הפרמטרים החשובים – התוכנית האדריכלית, מאפייני השטח, העלויות העקיפות וכל מה שאמור להיכלל בתקציב הבנייה.

בניית תקציב בנייה חייבת להתבצע על ידי מי שמתמחה בזה ומבין היטב את כל מבנה העלויות. כמו כן חשוב לעבוד עם מפקח בנייה אשר יפקח על כל תהליך הבנייה וימנע מתקציב הבנייה להתנפח על הדרך כתוצאה מחוסר תיאום, טעויות וליקויים שונים. אפשר לבנות בית ללא חריגות כספיות, חריגה כספית אינה "מכה משמים", אם עושים את הדברים בצורה נכונה ואחראית.